Number of the records: 1  

Fyzioterapie u syndromu bolestivého ramene

  1. Title statementFyzioterapie u syndromu bolestivého ramene / Veronika Hofmanová
    Personal name Hofmanová, Veronika, (dissertant)
    Phys.des.71 listů, 13 nečíslovaných listů příloh : barevné ilustrace + 1 CD
    NoteOponent Eva Buchtelová. Vedoucí práce Alena Charvátová
    AbstractCílem bakalářské práce je přispět k řešení problematiky u syndromu bolestivého ramene. Nejprve jsem popsala anatomii a kineziologii pletence ramenního. Dále jsou popsány klinické diagnózy spolu s vyšetřením ramenního kloubu. V metodice jsem popsala kazuistiku pacienta s impingement syndromem. Nejprve jsem provedla vstupní kineziologické vyšetření. Při terapii jsem použila techniky měkkých tkání a PIR na ovlivnění reflexních změn, pro zvětšení rozsahu pohybu PNF a aktivní cvičení, pro stabilizaci pletence ramenního BPP, ACT a DNS. Pro zlepšení síly svalové jsem přidala cvičení s therabandem a TRX závěsným posilovacím systémem. Výsledkem fyzioterapeutické intervence bylo zlepšení rozsahu pohybu, síly svalové, stabilizace a stereotypu dýchání a abdukce v ramenním kloubu. Fyzioterapie u syndromu bolestivého ramene představuje velmi důležitou část léčby a napomáhá brzké rekonvalescenci pacienta. Někdy však konzervativní terapie selhává a pacient podstupuje operační zákrok.
    The aim of the thesis is to contribute to the solution of the problems at the painful shoulder syndrome. I first described the shoulder girdle Anatomy and kinesiology. The following describes the clinical diagnosis, together with the examination of the shoulder joint. In the methodology, I describe a parallel a patient with impingement syndrome. First I did input kinesiologic examination. In therapy I used soft tissue techniques and PIR to reflex changes, to increase the range of motion of PNF and active exercises to stabilize the shoulder girdle BPP, ACT and DNS. To improve muscle strength I've added exercise with therabandem and TRX suspension fitness system. The result of the physiotherapeutic intervention was to improve range of motion, muscle strength, stabilisation, and the stereotype of breathing and abduction in the shoulder joint. Physical therapy for painful shoulder syndrome represents a very important part of the treatment and recovery of the patient early helps. Sometimes, however, conservative therapy is failing and the patient undergoing surgery.
    Another responsib. Buchtelová, Eva, 1973- (opponent)
    Charvátová, Alena (thesis advisor)
    Another responsib. Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra fyzioterapie (degree grantor)
    Subj. Headings fyzioterapie * syndrom bolestivého ramene
    Subj. Headings impingement syndrom * pletenec ramenní * physiotherapy * impingement Syndrome * shoulder girdle * painful shoulder
    Form, Genre bakalářské práce
    Conspect615.8 - Fyzioterapie. Psychoterapie. Alternativní lékařství
    UDC615.81/.84 * 617.571:616.8-009.7 * (043)378.22
    CountryČesko
    Languagečeština
    URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00179819
    Document kindDiploma theses
    Call numberBarcodeSublocationVolný výběrInfo
    DA 101753300710175sklad CIn-Library Use Only

Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.