Number of the records: 1  

Analýza výsledků voleb do Zastupitelstva města Teplice v období 1990-2014

  1. Title statementAnalýza výsledků voleb do Zastupitelstva města Teplice v období 1990-2014 / Karel Blaschke
    Personal name Blaschke, Karel, (dissertant)
    Phys.des.84 listů, 10 nečíslovaných listů příloh : grafy + 1 CD
    NoteVedoucí práce Petra Olšová
    AbstractCílem práce byla analýza výsledků voleb do Zastupitelstva města Teplice v období 19902014 se zaměřením na výsledky ve volebních okrscích a zjištění, jaký vliv mají jejich vybrané sociálně ekonomické charakteristiky na volební účast a volební zisky jednotlivých volebních stran. S využitím Pearsonova korelačního koeficientu bylo zjištěno nebo potvrzeno mimo jiné, že s rostoucí volební účastí rostl zisk pravicových stran a klesal zisk levicových stran. Volební účast stoupala také s větším podílem obyvatel s vyššími stupni vzdělání, s nižšími stupni vzdělání a s vyšším věkem rostl zisk levicových stran. S vyšším podílem nezaměstnaných se volební účast snižovala, ale rostl volební zisk levice, stejně jako s vyšším podílem důchodců. S rostoucím podílem rodinných domů rostla volební účast a podpora pravice. Bylo potvrzeno, že některé závěry prací zabývajících se hodnocením vztahů na úrovni větších celků lze aplikovat i na volební okrsky.
    The aim of the thesis was to analysis the results of the elections to the Teplice city assembly in the period 19902014, with a focus on results in constituencies and to determine what impact the chosen socio-economic characteristics have on voter turnout and the electoral gains of the electoral parties. Using the Pearson correlation coefficients it was found or confirmed, among other things that with increasing voter turnout the profit of right-wing parties increased and left-wing parties declined. Turnout also increased with a greater proportion of the population with higher education, with lower levels of education and a higher age the gains of left-wing parties grew. With a higher proportion of unemployed, the turnout declined, but electoral gain grew on the left as well as a higher proportion of pensioners. With a growing proportion of family houses there was increased turnout and support for the right. It was confirmed that some of the conclusions dealing with the assessment of relations on the level of larger units can also be applied to the constituencies.
    Another responsib. Olšová, Petra (thesis advisor)
    Another responsib. Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra regionálního a lokálního rozvoje (degree grantor)
    Subj. Headings volby * volební účast
    Subj. Headings Teplice (Česko)
    Subj. Headings sociálně ekonomické charakteristiky * volby do zastupitelstev obcí * volební okrsek * volební zisk * socio-economic characteristics * municipal elections * constituency * voter turnout * electoral gain
    Form, Genre diplomové práce
    Conspect324 - Volby, volební kampaně, referenda
    UDC324 * 324:323.21 * (437.315) * (437.15) * (043)378.2
    CountryČesko
    Languagečeština
    URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00171585
    Document kindDiploma theses
    Call numberBarcodeSublocationVolný výběrInfo
    DA 50153300705015sklad CIn-Library Use Only

Number of the records: 1  

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.