Počet záznamů: 1  

Hodnocení bolesti v intenzivní péči

 1. Údaje o názvuHodnocení bolesti v intenzivní péči / Jiřina Wallachová
  Osobní jméno Wallachová, Jiřina, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis70 listů, 4 nečíslované listy příloh : ilustrace
  PoznámkyOponent Kamila Madarová. Vedoucí práce Alena Kohlová
  AbstraktBolest je u pacientů v intenzivní péči častá a přináší úzkost. Její nedostatečné hodnocení a nevhodný management bolesti přináší riziko psychologických a fyziologických následků, které pro kriticky nemocného pacienta mohou být i fatální. Systematické hodnocení u těchto nemocných je obtížné, protože většina z nich nemůže verbalizovat svoji bolest z důvodu napojení na umělou plicní ventilaci a sedaci. Byla vyvinuta řada nástrojů pro identifikaci bolesti, která vychází z pozorování, chování, fyziologických parametrů a dalších tělesných znaků. Cílem tohoto přehledového článku bylo předložit a popsat dohledané validní a reliabilní metody hodnocení bolesti u dospělých pacientů v intenzivní péči.
  The pain is in patients in intensive care frequent and brings anxiety. Its inadequate assessment and inappropriate management of pain brings the risk of psychological and physiological consequences for the critically ill patient can be fatal. A systematic evaluation of these patients is difficult, because most of them can't verbalize their pain because of the connection to the artificial ventilation and sedation. Was developed a number of tools for the identification of pain, which is based on the observation of behavior, physiological parameters and other physical characteristics. The aim of this review article was to present and describe the retrieved valid and reliable methods of pain assessment in adult patients in intensive care.
  Dal.odpovědnost Madarová, Kamila (oponent)
  Kohlová, Alena (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra ošetřovatelství a porodní asistence (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla ošetřovatelství * terapie bolesti * jednotky intenzivní péče
  Předmět.hesla hodnocení bolesti * intenzivní péče * pain assessment * intensive care unit * critical care
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt616 - Patologie. Klinická medicína
  MDT616-083 * 616.8-009.7-08 * 616-083.98:725.511.055 * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://ws.ujep.cz/ws/services/rest/kvalifikacniprace/downloadPraceContentAuth?adipIdno=181227
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 115103300711510sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1