Počet záznamů: 1  

Metody hodnocení stavu vědomí pacientů v intenzivní péči

 1. Údaje o názvuMetody hodnocení stavu vědomí pacientů v intenzivní péči / Lucie Vošahlíková
  Osobní jméno Vošahlíková, Lucie, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis46 listů, 4 nečíslované listy příloh : barevné ilustrace
  PoznámkyOponent Kamila Madarová. Vedoucí práce Alena Kohlová
  AbstraktNa úvod se v této práci zabývám tématikou historie intenzivní péče a strukturou Jednotky Intenzivní péče. Poté popisuji pojem vědomí a jeho poruchy. Cílem práce, bylo vypracovat přehledový článek na téma Metody hodnocení stavu vědomí. Na začá?tek popisuji metodiku sběru dat a následně jejich analýzu, kde lze nalézt škály jako je, Glasgow Coma Scale a Full Outline of UnResponsiveness Score. V souvislosti s těmito škálami jsem uvedla i Richmond Agitation- Sedation Scale a Riker Sedation- Agitation Scale, které se zabývají hodnocením sedace pacientů. V diskuzi se pak zabývám jejich porovnáním a využitím na Jednotkách Intenzivní Péče. Na závěr uvádím, co jsem touto prací dosáhla a doporučení pro praxi.
  In the beginning I deal with the topic of intensive care history and the structure of the Intensive Care Unit. Then I describe the concept of consciousness and its disorders. The aim of this work was to elaborate an overview article on Methods of Assessment of Consciousness. To begin with, I describe the data collection methodology and then analyze it, where scales such as Glasgow Coma Scale and Full Outline of UnResponsiveness Score can be found. In connection with these scales, I have listed the Richmond Agitation-Sedation Scale and the Riker Sedation-Agitation Scale, which deal with patient sedation. In the discussion I deal with their comparison and use on Intensive Care Units. In conclusion, I mention what I have achieved with this work and recommendations for practice.
  Dal.odpovědnost Madarová, Kamila (oponent)
  Kohlová, Alena (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra ošetřovatelství a porodní asistence (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla ošetřovatelství * jednotky intenzivní péče
  Předmět.hesla vědomí * hodnotící škály vědomí a sedace * consciousness * intensive care unit * consciousness and sedation scale
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt616 - Patologie. Klinická medicína
  MDT616-083 * 616-083.98:725.511.055 * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://ws.ujep.cz/ws/services/rest/kvalifikacniprace/downloadPraceContentAuth?adipIdno=181197
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 114613300711461sklad Cpouze prezenčně