Počet záznamů: 1  

Analýza porodnosti ve střední Evropě

 1. Údaje o názvuAnalýza porodnosti ve střední Evropě = Analysis of fertility in Central Europe / Ondřej Tůma
  Osobní jméno Tůma, Ondřej, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis45 listů : barevné ilustrace, grafy
  PoznámkyOponent Jiří Anděl. Vedoucí práce Kristýna Rybová. Souběžný název v anglickém jazyce
  AbstraktCílem této práce je analýza porodnosti v zemích střední Evropy v rámci regionů NUTS 2. Analýza je prezentována na třech demografických ukazatelích, kterými jsou úhrnná plodnost, průměrný věk matky při narození dítěte a podíl nemanželsky narozených dětí. Výsledky jsou porovnávány s jednotlivými NUTS 2 regiony ve střední Evropě. V první části práce se seznamujeme s literární rešerší a metodickou částí práce. V další části práce se zabývám vymezeným územím a jeho charakteristikou, následně definicemi vybraných demografických ukazatelů a také mírným náhledem do minulosti vývoje porodnosti ve střední Evropě. V závěrečné části je rozvedena diskuze o výsledcích této analýzy.
  The aim of this thesis is to analyse fertility in the Central European countries within the NUTS 2 regions. The analysis is presented on three demographic indexes, which are total fertility rate, average maternal age at birth and proportion of non-marital births. The results are compared with each NUTS 2 regions in Central Europe. We are introduced to the literature analysis and methodic part of the thesis in the first part of this thesis. Then I deal with delimited area and its characteristics, followed up by definitions of selected demographic indexes and brief overview into the past birth rates in Central Europe. The results of the analysis are discussed in the final part of this thesis.
  Dal.odpovědnost Anděl, Jiří, 1950- (oponent)
  Rybová, Kristýna (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra geografie (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla populační politika * porodnost
  Předmět.hesla úhrnná plodnost * demografický přechod * střední Evropa * birthrate * total fertility * demographic transition * human population planning * Central Europe
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt314 - Demografie. Populace
  MDT314.113 * 314.12 * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00181981
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 113243300711324sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1