Počet záznamů: 1  

Výzkum čtenářských preferencí a vztahu ke čtení u dětského čtenáře

 1. Údaje o názvuVýzkum čtenářských preferencí a vztahu ke čtení u dětského čtenáře / Jiřina Trpková
  Osobní jméno Trpková, Jiřina, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis82 listů : barevné ilustrace, grafy
  PoznámkyOponent Blanka Janáčková. Vedoucí práce Martin Fibiger
  AbstraktDiplomová práce se zabývá vztahem dětského čtenáře ke čtení a knihám. Klade si za cíl prostřednictvím výzkumného šetření menšího rozsahu porovnat čtenářství chlapců a dívek a čtenářství dětí žijících na vesnici a ve velkém městě. Výzkum na základních školách provedený metodou dotazníku je zaměřen zejména na to, (1) jestli existuje vztah mezi velikostí sídla a počtem dětských čtenářů, (2) jestli čtou více dívky, nebo chlapci, (3) jestli je rozdíl ve čtenářských preferencích dívek a chlapců (a zda i tady hraje roli velikost sídla) a jestli (4) je možné vysledovat rozdíl mezi vztahem k četbě u chlapců a dívek. V závěru diplomová práce přináší jednak interpretaci zjištěných skutečností, jednak nabízí doporučení pro učitelskou praxi vyplývající z výsledků čtenářského výzkumu.
  The thesis deals with young readers relationship to reading and books. It aims, through a small-scale research, to compare readership of boys and girls, and readership of children living in a village and in a big city. The research done at primary schools focuses on: (1) whether there is a relationship between the size of the dwelling and the number of young readers, (2) whether girls or boys read more, (3) whether there is a difference in the girls and boys reading preferences (and whether the size of the dwelling also plays a role here), (4) and whether it is possible to trace some difference in the relationship to reading between boys and girls. In its conclusion, the thesis interprets the researched results and offers recommendations for teaching stemming from the results.
  Dal.odpovědnost Janáčková, Blanka, 1951- (oponent)
  Fibiger, Martin, 1964- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra primárního vzdělávání (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla výchova ke čtenářství * dětské čtenářství * práce s dětským čtenářem * dětská četba
  Předmět.hesla vztah ke čtení * čtenářské preference * reader * reading * readership * relationship to reading * reading preferences
  Forma, žánr diplomové práce
  Konspekt028 - Čtení. Četba
  MDT028.6 * 028.1-053.2 * 028.5-026.12 * 028.5 * (043)378.2
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00180296
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 108023300710802sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1