Počet záznamů: 1  

Postavení profese sestry ve společnosti

 1. Údaje o názvuPostavení profese sestry ve společnosti / Gabriela Pucová
  Osobní jméno Pucová, Gabriela, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis101 listů, 12 nečíslovaných listů příloh : grafy
  PoznámkyVedoucí práce Michaela Rothová. Oponent Kamila Madarová
  AbstraktBakalářská práce se zabývá profesí všeobecné sestry. V teoretické části popisuje historii ošetřovatelství ve vztahu k postavení profese, spolu s charakteristikou povolání všeobecné sestry. Dále se zmiňuje o motivaci k výkonu povolání všeobecné sestry, o rolích, které všeobecná sestra uplatňuje a také o postavení profese sestry ve společnosti. V poslední kapitole zmiňuje image sestry a její ovlivňující faktory. V empirické části formuluje cíle, úkoly práce, provádí sběr dat, na jejichž základě jsou analyzovány výsledky šetření. Hlavním cílem práce je přispět k řešení problematiky postavení profese sestry v dnešní společnosti. Dílčí cíle jsou zaměřeny na zmapování, jak je profese sestry ve společnosti akceptována, na identifikaci postavení sesterské profese a dále detekování kladů a záporů, které mohou nastat při vykonávání sesterské profese. Výsledky empirické části jsou vzájemně porovnány. Práce závěrem shrnuje tématiku s možným praktickým využitím ve zdravotnické praxi.
  This Bachelor work is focused on the profession of general nurse. In the theoretical part the history of nursing and the characteristics of the profession are described. It also mentions the motivation and the roles that nurses have to fulfil as well as their status in the society. The last chapter takes a look at the image of the nurse and the influencing factors. In the empirical part the goals, tasks and data collected for the analysis of the research are formulated. The main goal of the work is to contribute to the issue of how the society perceives the post of the nurse. Particular objectives are focused on mapping out how the profession of nurse is accepted in the society, identification of the nurses position as well as finding out the pros and cons that can occur during carrying out of the profession. The empirical outcomes are put into comparison. The conclusion of Barchelor thesis sums up the topic with suggested use in practice.
  Dal.odpovědnost Rothová, Michaela (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Madarová, Kamila (oponent)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra ošetřovatelství a porodní asistence (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla zdravotní sestry
  Předmět.hesla společnost * všeobecná sestra * general nurse * society
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt614 - Veřejné zdraví a hygiena
  MDT614.253.5 * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://ws.ujep.cz/ws/services/rest/kvalifikacniprace/downloadPraceContentAuth?adipIdno=179917
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 102383300710238sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1