Počet záznamů: 1  

Analýza vlivu vybraného tepelného zpracování na vlastnosti slitiny AlSi7CrMnCu2,5

 1. Údaje o názvuAnalýza vlivu vybraného tepelného zpracování na vlastnosti slitiny AlSi7CrMnCu2,5 / Martin Slánský
  Osobní jméno Slánský, Martin, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis63 listů : barevné ilustrace, grafy, schémata + 1 CD
  PoznámkyVedoucí práce Nataša Náprstková
  AbstraktDiplomová práce je zaměřena na zhodnocení vlivu vybraného tepelného zpracování na vlastnosti slitiny AlSi7CrMnCu2,5. V teoretické části této práce jsou popsány vlastnosti, výroba, značení a tepelné zpracování hliníku a jeho slitin. Dále je v teoretické části přiblížena obrobitelnost a opotřebení řezných nástrojů. Také je zde část zabývající se vyměnitelnými břitovými destičkami ze slinutých karbidů. Druhá část práce obsahuje přípravu experimentu, kde jsou informace o použité slitině AlSi7CrMnCu2,5. Tato praktická část pojednává o realizaci experimentu, konkrétně o přípravě vzorků pro jednotlivá měření. Dále navazují zvolené postupy, samotná měření a analýza naměřených hodnot. V závěru je shrnutí a zhodnocení vlivu vybraného tepelného zpracování na vlastnosti (tvrdost, obrobitelnost, struktura) zkoumané slitiny.
  The thesis is focused on the evaluation of the effect of selected heat treatment on AlSi7CrMnCu2,5 alloy. The theoretical part of this work describes the properties, manufacture, marking and heat treatment of aluminum and his alloys. Furthermore, the theoretical part describe machinability and wear of the cutting tools. There is also a section dealing with indexable inserts of sintered carbides. The second part includes the preparation of an experiment where are information on the used AlSi7CrMnCu2,5 alloy. This practical section deals with implementation of the experiment, namely the preparation of samples for each measurement. Furthermore, this practical part contains selected procedures, measurement and analysis of actual measured values. At the end is the summary and evaluation of the impact of the selected heat treatment on investigated alloy properties (hardness, workability, structure).
  Dal.odpovědnost Náprstková, Nataša, 1968- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra technologií a materiálového inženýrství (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla slitiny hliníku * tepelné zpracování kovů * opotřebení materiálu
  Předmět.hesla vytvrzování * aluminum * heat treatment * an alloy * tool wear * curing
  Forma, žánr diplomové práce
  Konspekt669 - Metalurgie
  MDT669.715 * 621.78 * 620.193.95 * (043)378.2
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://ws.ujep.cz/ws/services/rest/kvalifikacniprace/downloadPraceContentAuth?adipIdno=175358
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 69733300706973sklad Cpouze prezenčně