Počet záznamů: 1  

Reflexe díla Jana Husa v dílech F. Palackého a T.G. Masaryka

 1. Údaje o názvuReflexe díla Jana Husa v dílech F. Palackého a T.G. Masaryka / Jitka Čepeláková
  Osobní jméno Čepeláková, Jitka, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Fyz.popis78 listů
  PoznámkyVedoucí práce Jiří Hoblík
  AbstraktVe své diplomové práci se zabývám pojetím Jana Husa ve vybraných dílech Františka Palackého a Tomáše G. Masaryka. V úvodní části jsem se pokusila o představení Husova života, díla a doby. Dále se zabývám pracemi Františka Palackého a Tomáše G. Masaryka, nakolik se týkají Jana Husa, a následně tato pojetí v poslední části porovnávám. Výsledkem práce je shrnutí dosažených poznatků o Janu Husovi vybranými autory, vlivu Jana Husa a jeho pojetí v době Palackého a Masaryka.
  In this work I focus on conception of Jan Hus in selected writings of František Palacký and Tomáš G. Masaryk. In introduction I have tried to present Hus´ life, his work and his time. Afterwards, I deal with writings of František Palacký and Tomáš G. Masaryk as far as Jan Hus is concerned. Then I compare resulting conceptions of Jan Hus in the last part of this work. The result of this work is the summary of achieved findings about the conception of Jan Hus according to František Palacký and Tomáš G. Masaryk and findings about influence of Jan Hus in the time of František Palacký and Tomáš G. Masaryk.
  Dal.odpovědnost Hoblík, Jiří, 1966- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra politologie a filozofie (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla filozofie a náboženství - středověk
  Předmět.hesla Jan Hus * František Palacký * Tomáš Garrigue Masaryk * církev * katolictví * protestantství * durch * catholic * protestantism * religion * middle ages
  Forma, žánr diplomové práce
  Konspekt2-1 - Přirozená teologie. Náboženská filozofie
  MDT2:1 * (043)378.2
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00173039
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 73133300707313sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1