Počet záznamů: 1  

Hodnocení obrobitelnosti vybraných hliníkových slitin z pohledu tvorby třísky

 1. Údaje o názvuHodnocení obrobitelnosti vybraných hliníkových slitin z pohledu tvorby třísky [rukopis] / Pavel Kraus
  Osobní jméno Kraus, Pavel, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Vyd.údaje2014
  Fyz.popis69 l., [16] l. příl. : il., schémata, tabulky + 1 CD-ROM
  PoznámkyVed. práce Nataša Náprstková
  AbstraktDiplomová práce se zabývá hodnocením obrobitelnosti hliníkových slitin z pohledu tvorby třísky. Práce obsahuje teoretickou a experimentální část. Práce je zhotovena pro společnost Constellium Extrusions Děčín, s.r.o., která se zabývá výrobou hliníkových polotovarů. V teoretické části jsou popsány obecně hliníkové slitiny, jejich označování, tepelné zpracování a hodnocení struktury, dále pak obrobitelnost hliníkových slitin a její hodnocení. V experimentální části jsou testované slitiny podrobeny makroskopickému a mikroskopickému hodnocení. Dále je provedeno hodnocení třísky dle kritérií tvar a velikost / obráběná slitina a počet třísek na 100g třísek / obráběná slitina. Z naměřených hodnot jsou slitiny porovnány z hlediska jejich obrobitelnosti a následně sestaven klasifikační katalog obrobitelnosti těchto testovaných slitin.
  This thesis deals with the rating of machinability aluminium alloys from the perspective of chip formation. The work includes theoretical and experimental part. The work is made for the company Constellium Děčín Extrusions, Ltd., which is engaged in production of aluminum semi-finished products. In the theoretical section describes the general aluminum alloy, labeling, heat treatment and rating of the structure, machinability of aluminum alloys and its rating. In the experimental part are alloys subjected to macroscopic and microscopic evaluation. Afterwards the evaluation of chips according criteria the shape and size / machined alloy and the number of chips per 100g of chips / machined alloy. The measured values are compared and subsequently is assembled classification katalog of machinability of tested alloys.
  Dal.odpovědnost Náprstková, Nataša, 1968- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra technologií a materiálového inženýrství (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla slitiny hliníku * obrobitelnost
  Předmět.hesla tříska * Aluminium alloys * machinability * chip
  Forma, žánr diplomové práce
  Konspekt669 - Metalurgie
  MDT669.715 * 621.9.011 * (043)378.2
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00170257
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  DA 40383300704038sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1