Počet záznamů: 1  

Cesta k výtvarnému umění

 1. Údaje o názvuCesta k výtvarnému umění [rukopis] / Martina Hubičková
  Osobní jméno Hubičková, Martina, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Vyd.údaje2012
  Fyz.popis74 l. : [16] l. příl. : il. + 1 CD-ROM
  PoznámkyVed. práce Lenka Minaříková
  AbstraktBakalářská práce s názvem cesta k výtvarnému umění se zabývá výtvarnou tvorbou dětí, jejich rodičů a spolupráce mezi nimi. V teoretické části jsou rozpracována stádia dětského výtvarného projevu, pohledy na dětský výtvarný projev, zvláštnosti v dětské kresbě, zvláštnosti dětské psychiky, tělesný vývoj, rozvoj motoriky a grafomotorika. V této části jsem se zabývala také výtvarníkem Josefem Poláčkem a zajímala jsem se o jeho pestrý život. Praktickou část jsem rozdělila na dvě části. V první části se věnuji spolupráci dětí a rodičů na kroužku "šikovné ručičky", kde společně tvoří a kreslí. V druhé části jsem porovnávala kresby v rodině Josefa Poláčka a hodnotila jsem možné shody. V závěru bakalářské práce byly zjištěné poznatky shrnuty, provedena následná analýza a přijata závěrečná zhodnocení.
  The bachelor work - The Way to the Visual (Fine) Art - deals with children's art work, their parents and cooperation between them. In the theoretical part are elaborated stages of children's art exposure, a view of children's art exposure, specificities in children's drawings, specificities of a children's psyche, physical development, motor skills development and graphomotor skills. In this part I have also been focused on artist Josef Poláček and his remarkable life. The practical part is divided into two sections. The first section is about the cooperation between parents and children at the "handy hands" club where they are creating and drawing together. The second section includes drawings in Josef Poláček's family and evaluation of possible similarities. At the end of the bachelor work have been gathered knowledge summarized, performed a subsequent analysis and accepted the final evaluation.
  Dal.odpovědnost Minaříková, Lenka (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra výchov uměním (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla výtvarná výchova * dětský výtvarný projev
  Předmět.hesla dětská kresba * motorika * grafomotorika * artefiletika * Children's visual manifestation * children's drawing * motor * grafomotories * artefileties
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt7.01/.09 - Umění
  MDT7.07-053.2 * 72/76:37.016 * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00156416
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  P-DP 189933149958993sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1