Počet záznamů: 1  

Motivace - mzda jako hlavní motivační prostředek

 1. Údaje o názvuMotivace - mzda jako hlavní motivační prostředek [rukopis] / Zuzana Vidová
  Osobní jméno Vidová, Zuzana, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Vyd.údaje2010
  Fyz.popis48 l., [13] l. příl. : il.
  AbstraktTato bakalářská práce je zaměřena na porovnání výsledků současného stavu mzdy pracovníků a dalších motivačních prostředků, které na ně mohou působit. Výsledky jsou za pomoci dotazníkového šetření porovnávány ve dvou oblastech ? na Rakovnicku a na Ústecku. Práce je rozdělena do dvou částí. V teoretické části jsou charakterizovány pojmy motivační profil osobnosti, motivace, stimulace nebo mzda. Dále je zde popsán historický vývoj mezd a druhy motivačních teorií. V praktické části je prováděna analýza dotazníkového šetření, při kterém byli osloveni náhodní respondenti, kteří odpovídali na dané otázky. Jejich odpovědi byly následně vyhodnoceny, porovnávány a zaneseny do grafů a tabulek. Závěr práce obsahuje shrnutí výsledků a možné návrhy pro zlepšení motivace pracovníků, které by byly pro zaměstnavatele přijatelnější.
  This Bachelor?s work is focused on comparing the results of the current state of wages of workers and other motivation means for which they may function. Results are using a questionnaire survey compared in two areas - the Rakovník and Ústí nad Labem. The work is divided into two parts. In the theoretical part are characterized by the concepts of motivation profile personalities, motivation, stimulation and reward. Further, there is described the historical development of wages and types of motivational theories. In the practical part of the analysis is made of a questionnaire survey, in which they were approached random respondents who answered these questions. Their responses were then evaluated, compared and entered into graphs and tables. The conclusion contains a summary of the results and possible suggestions for improving the motivation of workers, which would be acceptable to employers.
  Dal.odpovědnost Ryšánková, Štěpánka (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra ekonomiky podniku (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla mzdy * motivace * pracovní motivace * pracovní výkon * odměňování
  Předmět.hesla Rakovník (Česko : oblast) * Ústecký kraj (Česko : 2000-)
  Předmět.hesla motivační prostředek * stimulační prostředek * zaměstnanec * zaměstnavatel * employee motivation * motivation means * wage * compensation * work performance * employer * employee
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt331 - Práce
  MDT331.2 * 159.947.5 * 316.628 * 331.101.6 * 331.101.38 * (437.312) * (437.315) * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00101114
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  S-BP 47144212131612sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1