Počet záznamů: 1  

Fenomén obrazu ve výtvarné výchově

 1. Údaje o názvuFenomén obrazu ve výtvarné výchově [rukopis] = Image phenomenon in art education / Alena Vyroubalová
  Souběž.n.Image phenomenon in art education
  Osobní jméno Vyroubalová, Alena, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Vyd.údaje2010
  Fyz.popis82 l., xx l. obr. příl. + 1 CD-ROM
  PoznámkyVed. práce Kateřina Dytrtová
  AbstraktDiplomová práce rozvíjí téma obrazu na bázi vnímání a základní poznatky o něm. Diplomová práce se snaží nacházet teoretickou podporu u vnímání obrazu a jeho možném využití ve vizuálních a edukativních oborech. V praktické části lze nalézt výtvarná zadání popisující využití mnohoznačnosti přístupů k dynamičnosti i statičnosti obrazu ve výtvarné výchově. V diplomové práci půjde o manifestaci hmoty ve dvojrozměrnosti s odkazem do trojrozměrného působení obrazu. Užitím možností metafory v pedagogické části jak "uvidět ve věci věc", nastolit možnosti, jak "vidět i jinak", umět porozumět a nastínit některé momenty k vizuálnímu kontaktu kolem nás jsou stěžejními úkoly této diplomové práce. Téma diplomové práce si klade za cíl vymezit různé přístupy ve vizuální rekonstrukci věcí v obrazovém prostoru a s různými přístupy napříč (malířstvím, filmem, fotografií, architekturou aj.).
  The diploma thesis expands on image perception and basic knowledge about it. This thesis tries to find theoretical support for the perception of the image and its potential use in a visual art and education. In the practical part can be found a creative assignment describing different access to dynamic and static image in art of education. The thesis will be a mass demonstration of the two-dimensionality, referring to the three-dimensional image effect. Using metaphors in the educational part - show ways how to "see things in object", how to "see differently", to be able to understand and outline some moments of visual contact around us- it is the goal of this thesis. Diploma thesis propose to define the different approaches in the visual image reconstruction of things in the space and across different approaches (painting, film, photography, architecture, etc.).
  Dal.odpovědnost Dytrtová, Kateřina, 1964- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra výtvarné kultury (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla obrazy * světlo a stín * vnímání uměleckého díla * výtvarná výchova
  Předmět.hesla obraz * zobrazení * obraz a situace * obraz a barvy * obraz a světlo * obraz a čas * obraz a pohyb * obraz a prostor * analogie obrazů * malířství * film * fotografie * architektura * image * display * image and situacion * image and color * image and light * image and term * image and movement * image and space * images analogy * painting * photography * moving picture * architecture
  Forma, žánr diplomové práce
  Konspekt7.01/.09 - Umění
  MDT7.072/.073 * 7.017.2 * 75.051 * 72/76:37.016 * (043)378.2
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://ws.ujep.cz/ws/services/rest/kvalifikacniprace/downloadPraceContentAuth?adipIdno=81213
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  P-DP 162853149956285sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1