Počet záznamů: 1  

Islámská kultura ve výtvarné výchově

 1. Údaje o názvuIslámská kultura ve výtvarné výchově [rukopis] = Islamic culture in art education / Kamila Dlouhá
  Souběž.n.Islamic culture in art education
  Osobní jméno Dlouhá, Kamila, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Vyd.údaje2009
  Fyz.popis76 l. + 1 CD-ROM
  PoznámkyVed. práce Kateřina Dytrtová
  AbstraktVe své diplomové práci poukazuji na doposud nevyčerpaná témata islámské kultury, jako na inspirační zdroj pro hodiny výtvarné výchovy a tvůrčí činnosti s využitím pro školní praxi. Tato průřezová témata reprezentují vzdělávací oblast RVP Umění a kultura a dotý-kají se současných problémů našeho světa (sociální, politické, genderové). Zkoumám, jak jsou zpracovávána v současné době, všímám si reakcí některých současných, ale i minu-lých umělců a uměleckých skupin z islámského i neislámského světa. Tento multikulturní dialog vede k rozvoji myšlení v souvislostech, k celostnímu vnímání, k prohloubení kul-turně humanitních znalostí, k proměně vnímání a změně hodnotového systému žáků.
  There are unexpended themes of Islamic Culture pointed out in my dissertation work which could serve as a reference and inspiration for the Art Education and Creation. Cross sectional topics throught the Islamic Culture are part of the RVP (general educational program) and they represent actual global world problems (social, political, gender). This multicultural dialog is very important to be shown children, how to think in global way and learn something new about a different culture throught the school practise when the Art Education is connected with other human branches.
  Dal.odpovědnost Dytrtová, Kateřina, 1964- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra výtvarné výchovy (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla multikulturní pedagogika * islámská kultura * islám * výtvarná výchova
  Předmět.hesla Průřezová témata islámskou kulturou * RVP * multikulturní výchova ve výtvarné výchově * interpretační přesahy * aktuálnost * součásná témata * Cross sectional topics throught the Islamic Culture * general educational program (RVP) * Multicultural Education in Art Education * actual global topics
  Forma, žánr diplomové práce
  Konspekt28 - Islám
  MDT37.043.2 * 28 * 316.723:28 * 72/76:37.016 * (043)378.2
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://ws.ujep.cz/ws/services/rest/kvalifikacniprace/downloadPraceContentAuth?adipIdno=26273
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  P-DP 159993149955999sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1