Počet záznamů: 1  

Bytí a technika

 1. Údaje o názvuBytí a technika [rukopis] / Pavel Lopušník
  Osobní jméno Lopušník, Pavel, (autor diplomové práce nebo disertace)
  Vyd.údaje2008
  Fyz.popis71 l.
  PoznámkyVed. práce Martin Nitsche
  AbstraktTato práce se snaží symbolicky zachytit novou podobu humanismu v prostoru, vymezeném slovy bytí a technika. Toto zachycení se však neomezuje pouze na jediný přístup, ale snaží se do tématu zapojit, co nejvíce možných pohledů z různých oblastí lidské kultury. Neopomíjí ani taková témata jako jsou komiks a nová média, ekologická krize a její globální dopady či nové způsoby interpretace literárního textu. V poslední kapitole se pak zamýšlíme nad tím, jak může společnost v době nadvlády techniky nalézt své lidství.
  This work is symbolically trying to capture a new form of humanism in space, delimited by words: being and technology. This catching doesnˇt only limit for a single access, but itˇs trying to involve in topic at the most possible views from different areas of human culture. It doesnˇt even neglect such topics like comic books and media, ecological crisis and its global impacts or new ways of interpretation literary text. In last chapture we are having in mind. How can society in the days of hegemony technology find its own humanity.
  Dal.odpovědnost Nitsche, Martin, 1975- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
  Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra politologie a filozofie (udělovatel akademické hodnosti)
  Předmět.hesla dějiny techniky * bytí * kultura a společnost
  Předmět.hesla bytí * technika * kultura * teorie kultury * globální krize * esej * Being * Technology * Culture * Theory of culture * Global crisis * Essay
  Forma, žánr bakalářské práce
  Konspekt11 - Metafyzika
  MDT316.72/.75 * 111.1/.3 * 62(091) * (043)378.22
  Země vyd.Česko
  Jazyk dok.čeština
  URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00022373
  Druh dok.Vysokoškolské práce
  SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
  P-DP 153933149955393sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1