Počet záznamů: 1  

Demografické stárnutí obyvatelstva ČR a jeho příčiny

  1. Údaje o názvuDemografické stárnutí obyvatelstva ČR a jeho příčiny [rukopis] = Demograghic ageing of population CR and its causes / Petra Šrýtrová
    Osobní jméno Šrýtrová, Petra, (autor diplomové práce nebo disertace)
    Vyd.údaje2008
    Fyz.popis49 l., 4 l. příl. : il.
    PoznámkyLic. smlouva
    AbstraktNosným tématem mé bakalářské práce je studium demografické situace v České republice, tedy studium reprodukčního chování sbyvatel Česka,jež je příčinou demografického stárnutí naší populace. Nejprve se v první části zabývám obecnými poznatky z oblasti demografie a to zejména základními ukazateli jako jsou porodnost, úmrtnost či migrace. V části druhé jsou všechna tato kriteria podrobněji zpracována a aplikována na realitu součsné české společnosti, respektive na období od počátku 90. let až po současnost. Závěrečná část je pak zaměřena na výsledky zjištěné vlastním dotazníkem. Cílem mé práce je snaha o pochopení demografického vývoje naší společnosti a konfrontace se zízkanými výsledky. Na závěr jsem se pokusila nastínit příčiny a souvislosti vedoucí k současnému vývoji.
    The main topic of my Bachelor´s work is study of demographic situation in the Czech Republic. It means a study o reproductive behaviour of the czech population which is causation of demographic ageing of our population. In the first part I occupy the current knowledge from demographic field particularly the basic indicators as natality,mortality and migration. In the second part all these criterions are processed in detail and applied on the reality of present chtech population, in fact on period from beginning of nineties to the present. Final part i focused on the results obtained on the basis of own questionnaire. The goal of my work is to attempt to understand demographic process of our population and also its confrontation with results of the questionnaire. At the end I tried to describe causations and contexts which lead to the present events.
    Dal.odpovědnost Pavlík, Zdeněk, 1931-2020 (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
    Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra regionálního a lokálního rozvoje (udělovatel akademické hodnosti)
    Předmět.hesla demografie - Česko * stárnutí obyvatelstva - Česko * populační politika - Česko
    Předmět.hesla demografický * populace * věková struktura * porodnost * úmrtnost * migrace * demographic * ageing * population * age structure * natality * mortality * migration
    Forma, žánr bakalářské práce
    Konspekt314 - Demografie. Populace
    MDT314 * 314.113 * (437.3) * 314.116
    Země vyd.Česko
    Jazyk dok.čeština
    URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00030617
    Druh dok.Vysokoškolské práce
    SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
    S-BP 38404212127554sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.