Počet záznamů: 1  

Vývoj penologie, problémy vězeňství a kriminalita v českých zemích (1900-1945)

  1. Údaje o názvuVývoj penologie, problémy vězeňství a kriminalita v českých zemích (1900-1945) / Radek Wunderlich
    Osobní jméno Wunderlich, Radek, (autor diplomové práce nebo disertace)
    Fyz.popis116 listů
    PoznámkyVedoucí práce Stanislava Musilová. Oponent Jan Grisa
    AbstraktTato výzkumná práce prozkoumává kriminalitu, vězeňství a penologii v jejich největší vzájemné provázanosti a neoddělitelnosti v první polovině 20. století v českých zemích. Text sleduje vývoj všech tří problematik s jejich dalšími aspekty a společenským vnímáním v rozdílných historických etapách, což se snaží vždy dokazovat na konkrétních příkladech. Obsahuje také obecné informace o politických dějinách sledovaného období, které jsou kritické k celkovému pochopení složitosti tématu a nadnáší rovněž některé filozofické otázky vztahující se ke kriminálnímu živlu, který je součástí každého společenství. Výzkum posuzuje problematiky z vývojového, geografického i genderového hlediska a snaží se veškeré poznatky ucelit k logickým souvislostem k co nejobšírnějšímu popsání a sestavení obrazu kriminálního stavu za rakousko-uherské monarchie, prvního Československa a protektorátu Čechy a Morava. Zjištěných poznatků pak využívá k ucelení českých kriminálních dějin tak, aby pochopil tehdejší společenský postoj k samotnému zločinu.
    This research work examines crime, prison and penology in their greatest interconnectedness and inseparability in the first half of the 20th century in the Czech lands. Text follows the development of all three issues with their other aspects and social perception in different historical stages, which it always tries to prove with concrete examples. It also contains general information about the political history of the period under review, which is critical to an overall understanding of the complexity of the subject, and also raises some philosophical questions related to the criminal element that is part of every community. The research assesses the issues from a developmental, geographical and gender point of view and tries to bring all knowledge into logical contexts for the most comprehensive description and compilation of a picture of the criminal situation under the Austro-Hungarian monarchy, the first Czechoslovakia and the protectorate of Bohemia and Moravia. Then it uses the findings to complete Czech criminal history in such a way as to understand the social attitude towards crime itself at the time.
    Dal.odpovědnost Musilová, Stanislava, 1982- (vedoucí diplomové práce nebo disertace)
    Grisa, Jan, 1987- (oponent)
    Dal.odpovědnost Univerzita J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Katedra historie (udělovatel akademické hodnosti)
    Předmět.hesla 1900-1945
    Předmět.hesla penologie - dějiny * dějiny vězeňství * dějiny kriminality
    Předmět.hesla kriminalita * vězeňství * penologie * společnost * tisk * stát * trestní činnost * odsouzení * trest * náprava * crime * prison * penology * society * press * state * criminal activity * convicts * penalty * correction
    Forma, žánr diplomové práce
    Konspekt343 - Trestní právo
    MDT343.24 * 343.8(091) * 343.3/.7(091) * (043)378.2
    Země vyd.Česko
    Jazyk dok.čeština
    URLhttps://portal.ujep.cz/StagPortletsJSR168/CleanUrl?urlid=prohlizeni-prace-detail&praceIdno=00196524
    Druh dok.Vysokoškolské práce
    SignaturaČár.kódDislokaceVolný výběrInfo
    DA 160303300716030sklad Cpouze prezenčně

Počet záznamů: 1  

  Tyto stránky využívají soubory cookies, které usnadňují jejich prohlížení. Další informace o tom jak používáme cookies.