Alternatives journal

1. Záhlaví-název Alternatives journal (Waterloo, Ont.)
    Údaje o názvuAlternatives journal [elektronický zdroj] .
    Vyd.údajeWaterloo, Ont. : Faculty of Environmental Studies, University of Waterloo, 1996-
    Fyz.popisv. : ill. ; 28 cm.
    Roč., čísloVol. 22, no. 1 (Jan./Feb. 1996)-
    PoznámkyTitle from cover.. Title on contents p., Nov./Dec. 2004?-: Alternatives journal.. "Canadian environmental ideas& action.". Latest issue consulted: Vol. 32, no. 4/5 (2006).
    Dříve jako76617771 Alternatives (Peterborough, Ont.)
    Absorboval95031139 New city magazine
    Dal.odpovědnostUniversity of Waterloo. Faculty of Environmental Studies.
    Environmental Studies Association of Canada.
    Předmět.hesla Engineering - Environmental Engineering * Environmental Sciences - General and Others * Sustainable development - Periodicals. * Environmental policy - Periodicals. * Community-Institutional Relations - Periodicals. * Ecology - Periodicals. * Environment - Periodicals. * Public Policy - Periodicals.
    KonspektX600
    P000
    Dostupnostplný text je přístupný pouze v rámci počítačové sítě UJEP nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu
    Země vyd.Ontario